Jaro volá! Připravte se na něj ve zdraví

16. 3. 2018 -

A je to konečně tady. První jarní dny zanedlouho zaťukají na dveře a my věříme, že se jich nemůžete dočkat. Jak využít tohoto období k načerpání jarní energie?


Správné potraviny nejen na jaře

S přicházejícím jarem bychom měli našemu tělu dopřát správnou očistuJarní detoxikace je rok od roku populárnější, protože se jedná o blahodárný způsob, jak zbavit tělo zbytečných škodlivin - toxinů. Pokud nepatříte mezi ty, kteří si detoxikaci dopřávají každý rok a již vědí, co Vašemu tělu prospívá, nepouštějte se do experimentů. Ze začátku úplně postačí zapojit selský rozum a přečíst si pár našich tipů. A začněte u jídla, to je základ všeho. 

Ideální jarní jídelníček

  • Na snídani konzumujte lehčí jídla, například čerstvé ovoce, kysané mléčné výrobky, cereálie nebo tmavé pekařské výrobky, aby se organismus zbytečně nezatěžoval a abychom měli dostatečný příjem vlákniny, která pomáhá při pohybu střev. Pečivo volte z žitné nebo špaldové mouky, dopřávejte si s chutí také semínka - například dýně nebo slunečnice. Pozor, bez soli a nepražené. 
  • Oběd má být kaloricky vydatnější, proto je vhodné především drůbeží maso a ryby zbavené kůže, doplněné čerstvou zeleninou, případně libové, vepřové a telecí maso v omezeném množství. Zeleninu upravujte na páře, duste nebo pečte. Vyhýbejte se smažení.
  • Večeře má být opět z lehčích jídel, aby se organismus na noc nezatěžoval a oddechl si. Vhodné jsou například teplé polévky, jako je vývar, boršč, krémy ze zeleniny, apod. 

Vhodné je doplnit do jídelníčku luštěniny  a snížit spotřebu živočišných tuků, konzumaci uzenin a tučných masných výrobků, sůl a konzumaci sladkostí a slazených nápojů.

Velmi důležité je dodržovat pitný režim. Každý by měl vypít alespoň 2,5 litru a více tekutin denně. Nejvhodnější jsou minerální vody, neslazené ovocné čaje a zeleninové šťávy. Zcela nevhodné jsou slazené a kofeinové nápoje a přemíra alkoholu. 

Co doporučujeme dále při jarní detoxikaxi? Lázeňský pobyt v našich lázních! Vyberte si z naší široké nabídky pobytů. Pravidelně pro Vás připravujeme zvýhodněné akční pobyty i last minute nabídky. Nechejte se okouzlit probouzející se jarní přírodou a dopřejte si jarní dovolenou v lázních Luhačovice.

lázeňský HOTEL VILA ANTOANETA

Relaxační pobyt 2 nebo 3 noci

VILA ANTOANETA Luhačovice

Ubytování na 2-3 noci (Ne-Pá), polopenze, 2 lázeňské procedury, volný vstup do vodního relax centra.

Krátká dovolená v průběhu týdne v lázních Luhačovice. Doporučujeme všem, kteří potřebují alespoň na chvíli vypnout a dodat tělu kvalitní zdravý odpočinek. Užijte si krásné chvíle v hotelu VILA ANTOANETA Luhačovice.

od 2 310 Kč / 2 noci / os.

LUXURY SPA & WELLNESS VILA VALAŠKA

Hotelový pobyt

VILA VALAŠKA Luhačovice

Ubytování na 1 noc, snídaně, volný vstup do vodního relax centra.

Bydlete v Luhačovicích stylově v hotelu Luxury Spa & Wellness VILA VALAŠKA. Hotel patří mezi nejvýznamnější stavby v lázních Luhačovice od slovenského architekta Dušana Jurkoviče a nachází se nedaleko centra a lázeňské kolonády.

-30%
2 000 Kč
od 1 400 Kč / 1 noc / os.

Relaxační pobyt 4 nebo 5 nocí

VILA VALAŠKA Luhačovice

Ubytování na 4 a 5 nocí (Ne-Pá), polopenze, 3 lázeňské procedury, volný vstup do vodního relax centra.

Krátká dovolená v lázních Luhačovice. Doporučujeme všem, kteří potřebují alespoň na chvíli vypnout a dodat tělu kvalitní zdravý odpočinek. Užijte si krásné chvíle a dopřejte si relaxaci a odpočinek v hotelu VILA VALAŠKA.

od 5 870 Kč / 4 noci / os.