Podzimní detoxikace pro vaše zdraví

4. 9. 2018 -

Také si říkáte, proč jste po létě najednou tak vyčerpaní? Nic se vám nechce a nejraději byste celé dny jen prospali? Na vině může být počínající podzimní únava...


Jedná se o důsledek končícího letního období, kdy na váš organismus působilo mnoho pozitivních vlivů. Zejména sluneční paprsky, teplo, dostatek čerstvého ovoce, zeleniny... To skončilo a nastala únava, lenost i ospalost. Pro většinu populace naprosto přirozený a normální stav. Nenechte se však únavou ovládnout a svěřte se do péče lázeňských odborníků, kteří Vám naservírují relaxační dávku lázeňské energie

Je čas na změnu životního stylu. Jak začít?

Jedním ze způsobů jak své tělo připravit na podzim a zimu, je i detoxikace organismu. řízená detoxikace za pomocí specialistů. Samotná detoxikace je dobrým začátkem změny životního stylu.

Bylinné čaje, ovoce a ovocné šťávy

Existují různé způsoby detoxikace. Mezi ně řadíme dvoudenní půst s pitím jen bylinných čajů nebo třídenní ovocnou dietu. Tím, že tělu nedodáváme v tento detoxikační den žádnou těžkou stravu, nemusí se věnovat trávení a lépe odstraňuje nahromaděné toxiny. Velice prospěšné je pití detoxikačních čajů, pití šťávy z jablek, červené řepy a mrkvy a tím doplnění antioxydantů- vitamínu A, C, E, selénu.

Dbejte na správný výběr potravin
Orgány, které jsou nejvíc zatížené v podzimním období, jsou játra a žlučník, proto je také vhodné do jídelníčku zařadit více  ořechů, fazole, hrachu, sóji, celozrnné obiloviny a každé ráno nastartovat organizmus sklenkou teplé vody s citrónem.

Celoročně je pak nutné omezit produkty z bíle mouky, sladké, slané a mastné jídla a nejideálnější je samozřejmě dělat si detoxikační dny průběžně počas celého roku.

Pohyb na čerstvém vzduchu.

Změnu stravování je nutné doplnit pohybem na čerstvém vzduchu. Pohyb, který je nejlepší pro období detoxikace organizmu, je jóga a  procházky na čerstvém vzduchu. Při pravidelné pohybové aktivitě se efektivněji spalují tuky a taktéž i naše střeva fungují lépe. Toxiny jsou taky vyplavované v potu, který se při pohybu z těla vylučuje. Obzvlášť vhodné jsou cvičení, kde se věnuje zvýšená pozornost dýchání- zásobuje tělo kyslíkem a podporuje pohyb lymfy.

Detoxikací lze docílit fyzické i psychické rovnováhy.

Při detoxikaci tělo potřebuje energii na rozklad toxinů, proto velký výdaj energie není vhodný. Člověk by se cítil velmi unaveně a ospale. Při potížích se svaly a pokožkou napomáhají speciální masáže, saunovaní a různé očistné koupele. Napomáhá zlepšit náladu a potlačit depresi, která je pro zimní období víc typická, nastává zlepšení funkce jednotlivých orgánů a zlepšení spánku.

Důležité je ale vědět, že podzimní detoxikaci je vhodné provádět v období klidu, ne počas nadměrné fyzické a psychické zátěže.  A proto je ideální spojení i se změnou prostředí a klimatu. Ideální pro nastartování jarní očisty organismu - detoxikace, je pobyt v lázních k tomu určený.

 

Potřebujete poradit?

MUDr. Jana MahdalíkováPomůžeme vám vybrat vhodný pobyt. Získejte odbornou konzultaci zdarma.

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Jana Mahdalíková

Zobrazit poradnu