Blíží se otevírání pramenů v Luhačovicích

20. 4. 2018 -

Velkým svátkem v lázních Luhačovice je slavnost Otevírání a svěcení pramenů. Letošní se uskuteční v termínu 11. - 13. května. Buďte letos přitom a zažijte během víkendu lázeňské veselí, tradice, i svěcení pramenů.

Otevírání pramenů je významnou akcí v Luhačovicích.
Otevírání pramenů je významnou akcí v Luhačovicích.

Otevírání pramenů je v Luhačovicích velkým svátkem. Nechte se během těchto dnů přenést do poklidné lázeňské nálady v malebných Luhačovicích.

Program Otevírání pramenů

Otevírání pramenů patří vskutku mezi jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších akcí konaných v Luhačovicích. Smyslem celé akce je otevírání a svěcení lázeňských pramenů. Návštěvníci se ale již tradičně mohou těšit na zajímavý doprovodný program, a to v samém centru Luhačovic. Těšit se namátkou můžete na:

Neděle 13. května

 08:30 - Mše v kostele svaté Rodiny - Slavnostní mše svatá

10:00 - Průvod Trasa po pramenech -  Svěcení pramenů

10:00 – 12:00 - Akce v lázeňském areálu - Roztančené prameny (u jednotlivých pramenů tancují a zpívají folklorní soubory)

15:00 – 17:00 - Koncert na Lázeňském náměstí - Návrat k tradicím   

V programech vystoupí Folklorní soubory:

Kopaničiar Myjava, Šmykňa Ostrava, Mladá Haná Velká Bystřice, Old-star Rozmarýn Újezdec, Leluja Luhačovské Zálesí, Malé Zálesí Luhačovice.

Většina programů se uskuteční za každého počasí. V případě vytrvalého deště budou programy z Lázeňského náměstí přesunuty do MěDK Elektra, nedělní svěcení proběhne ve zkrácené formě v kostele svaté Rodiny.

 

Přijeďte na víkend do Luhačovic

Protože slavnostní Otevírání pramenů bude probíhat od pátku do neděle, byla by škoda, kdybyste v našem nádherném lázeňském městečku nestrávili celý víkend. Rezervujte si proto ubytování v našich hotelích VILA ANTOANETA nebo VILA VALAŠKA a kromě bohatého kulturního programu si ještě užijete lázeňské procedury, bazén, vířivku nebo saunu, například v rámci Víkendového pobytu.

Těšíme se na Vás, neváhejte nás proto kontaktovat!