Vyzrajte na jarní únavu a přijeďte do lázní!

22. 3. 2019 -

Stejně jako se po zimě probouzí k životu příroda, tak procitá i naše tělo. Náš organismus se v tomto období daleko rychleji zbavuje toxinů. Jaro je proto dobrým začátkem k přehodnocení našeho životního stylu a ideálním obdobím pro zahájení očisty těla i mysli. Odměnou pro nás bude načerpaná energie do celého roku a zlepšení našeho zdravotního stavu.


Lékařka Lázeňských hotelů MIRAMARE k léčbě doporučuje na podporu a aktivaci metabolismu procedury v našich lázeňských hotelech, které dlouhodobě využíváme.

Vířívá koupel horních nebo dolních končetin

Mezi volně prodejné i jako součást léčebného programu patří vířivá koupel horních nebo dolních končetin s výrazným relaxačním účinkem. Využívá se spojení mechanického účinku vířící vody s jejím teplotním účinkem. Právě díky lokální aplikaci tepla dochází ke zvýšení bazálního metabolismu, zlepšení výživy kyslíkem i látkami, dále dochází ke zrychlení enzymatických pochodů.

Výsledkem je zlepšení prokrvení tkání, uvolnění svalů a zlepšení jejich regenerace. Toho se využívá zejména při léčbě poúrazových stavů, jako jsou např. zlomeniny, u diabetu, artrotickém poškození kloubů rukou nebo nohou. Dále dochází k odstranění únavy a psychické relaxaci. Kontraindikována je vířivá koupel u pacientů s defekty kůže, rozsáhlými křečovými žilami, horečnatým onemocněním.

Šlapací koupele

Na zlepšení prokrvení nohou a stimulaci krevního oběhu jsou vhodné i šlapací koupele.  Léčba je založena na působení teplotního rozdílu mezi studenou a teplou vodou. Následkem je dráždění termoreceptorů, které se projevuje pocitem uvolnění. Hlavním účinkem této procedury je zlepšení prokrvení a zvýšení tkáňového metabolismu. Účinku koupele je dosaženo přešlapováním střídavě ve vaničce s horkou vodou o teplotě 42° a studenou vodou o teplotě 25°. Celý cyklus se několikrát opakuje a je zakončen přešlapováním ve studené vodě, poté následuje otření nohou dosucha. Tato procedura je vhodná při poruchách prokrvení dolních končetin, bolestech hlavy, neurovegetativní dystonii, syndromu chladných nohou, poúrazových a pooperačních stavech či pro uvolnění kotníků a kloubů nohou.

RELAXAČNÍ ZÁBALY

Velmi příjemné a účinné jsou i naše wellness procedury – skořicový zábal a zábal z mořských řas.

Silice obsažené ve skořici způsobují lokálně zvýšené prohřátí a prokrvení na ošetřovaném místě. Tím se podpoří lymfatický oběh a lépe se odplavují škodliviny z těla.

Mořské řasy působí také  příznivě na látkovou výměnu a stimulaci krevní ho oběhu i imunitního systému. Zábaly jsou velice často zařazovány do redukčních programů a to zejména pro svou schopnost odvádět z těla přebytečnou vodu a toxiny.

Při jarní detoxikaci také nezapomeňte na vhodné stravování. Tipy naší nutriční terapeutky si můžete přečíst zde.

Lázně jsou na jaro ideální řešení

Co tedy doporučujeme při jarní detoxikaxi? Lázeňský pobyt v našich lázních! Vyberte si z naší široké nabídky pobytů. Pravidelně pro Vás připravujeme zvýhodněné akční pobyty i last minute nabídky. Nechejte se okouzlit probouzející se jarní přírodou a dopřejte si jarní dovolenou v lázních Luhačovice.