Léčebné prameny v Lázeňských hotelech MIRAMARE

10. 10. 2017 -

Věděli jste, že na území města Luhačovice vyvěrá 14 minerálních pramenů hydrouhličitano-chloridosodných kyselek a jeden sirný? Lázně se specializují především na léčbu horních a dolních cest dýchacích, trávicího ústrojí, poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí (diabetes, obezita), onemocnění pohybového ústrojí, periferních cév a nervů a onkologických nemocí v remisi. Lázeňský hotel Miramare využívá přímo v domě léčebný pramen Jaroslava, k pitné kúře slouží pramen sv. Josefa nacházející se přímo u Miramare.

Miramare má svůj vlastní léčebný pramen
Miramare má svůj vlastní léčebný pramen

Léčebné prameny pro zdraví

V Luhačovicích lázeňští lékaři předepisují studené minerální vody, které jsou na různé neduhy podávány různě ohřáté. Tak například silně mineralizovanou uhličitou a jodovou minerální vodu Aloiska lékaři ordinují pro zlepšení trávení a zkvalitnění metabolických pochodů v těle. „Uhličité koupele v minerálních pramenech Jaroslava a sv. Josef se pak řadí k nenahraditelným pomocníkům v boji proti kardiovaskulárním obtížím, a to především u diabetiků,“ říká MUDr. Jana Mahdalíková, vedoucí lékařka Lázeňských hotelů MIRAMARE Luhačovice. K celkové fyzické a psychické odolnosti a kondici však napomáhá voda i prostřednictvím skotských střiků, perličkové koupele, léčebného tělocviku v bazénu nebo třeba plavání.

Tradiční Vincentka

Snad nejznámějším minerálním pramenem v České republice je studená jódová hydrogenuhličitano chlorido sodná kyselka luhačovická Vincentka. Pomáhá při léčbě dýchacích onemocnění, a to jak formou pitné kúry, tak prostřednictvím kloktání, proplachů nosu a inhalací. Vincentka zvlhčuje sliznici dýchacích cest, ředí hleny a napomáhá jejich snadnějšímu odkašlání.

Léčebná  minerální voda - benefit pro vás

Vodoléčbou a koupelemi proslul už více než před sto lety Sebestian Kneipp. Farář z Wörishofenu ovládal více než sto nejrůznějších vodních procedur. Dnešní lázeňství je za pomoci moderních poznatků dovedlo k dokonalosti. Už dávno však neplatí, že do lázní jezdí jen nemocní starší lidé. Naopak. Čím dál tím častěji je využívají ti, kteří hodně pracují a potřebují si dobře odpočinout a načerpat nové síly. Vody, ať jsou určeny k pitné kúře nebo koupelím však nejsou jediným benefitem lázní. „Každé naše lázeňské zařízení nabízí zhruba padesát procedur někde i více, wellness hotel dvacet až třicet. Patří k nim nejrůznější typy masáží, zábalů, elektroléčba… Součástí většiny pobytů je rovněž konzultace s lékařem, nutriční poradenství, odpočinek a dostatek spánku,“ říká Ing. Martin Plachý, ředitel sítě lázeňských a wellness hotelů ROYAL SPA.